Jump to content

Templet:PD-author/mk

Long Wikipedia
Јавен домен Оваа податотека е пуштена (или со ова се пушта) во јавниот домен од страна на нејзиниот автор, {{{1}}}. Ова важи за целиот свет.

Во случај ова да е правно неизводливо:
{{{1}}} дозволува секому да го користи ова дело за било каква намена, без никакви услови, освен ако таквите услови не ги налага законот.


العربية | български | čeština | dansk | Deutsch | Ελληνικά | English | español | eesti | فارسی | suomi | français | hrvatski | հայերեն | italiano | 日本語 | 한국어 | македонски | Plattdüütsch | Nederlands | norsk | polski | português | português do Brasil | română | русский | slovenčina | svenska | Türkçe | українська | vèneto | 中文 | 文言 | 中文(简体) | 中文(繁體) | 中文(臺灣) | +/−

  • Сликите означени со овој шаблон се категоризираат во Category:PD-author
  • Првиот параметар (името на авторот) мора да се назначи.
  • Доколку сликата ја објавил корисник на проект на Викимедија, тогаш наместо шаблонов користете {{PD-user-w|код на проектот|име на проектот|корисничко име}}.